Praktyczny zawód w krótkim czasie

zawodymedyczne
Matura 2024

Praktyczny zawód w krótkim czasie

Zdobywanie atrakcyjnego zawodu nie musi trwać latami. W dzisiejszych czasach istnieje wiele zawodów praktycznych, które gwarantują zatrudnienie po ukończeniu kilkunastomiesięcznego kursu lub szkoły policealnej. Branża medyczna oferuje wiele możliwości, począwszy od asystentki stomatologicznej po rejestratorkę medyczną, z propozycją nauki i rozwoju również w formie kursów online.

Dobry zawód — czyli jaki?

Jaki jest sekret dobrego zawodu? Najważniejsze, żeby był potrzebny na rynku pracy. Dobry zawód jest użyteczny, a wykonujące go osoby łatwo znajdują zatrudnienie. To kryterium spełnia oferta szkół policealnych, ponieważ kształcą one w zawodach praktycznych, w których praca jest i będzie. Osoby uczące się szkole policealnej szybko podejmują praktyki zawodowe. Często właśnie dzięki praktykom sprawnie znajdują zatrudnienie nawet przed ukończeniem szkoły albo szybko zaraz po uzyskaniu dyplomu. To zdecydowanie wyróżnia naukę w szkole policealnej od innych.

Pozostałe kryteria, jakimi warto się kierować przy wyborze dobrego zawodu, odnoszą się do Twoich preferencji. Czym chcesz się zajmować? Co Cię interesuje? Jakie zajęcia sprawiają Ci przyjemność? Jeżeli w pracy będziesz wykonywać obowiązki, które lubisz i na które bez przymusu chcesz poświęcać swój czas, zafundujesz sobie zawodowy sukces i osobiste poczucie spełnienia. Taka praca ma sens.

Zawody z przyszłością

Są takie zawody, w których można być spokojnym o przyszłość.
Należą do nich na przykład:
➢ ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA,
➢ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA,
➢ OPIEKUN MEDYCZNY,
➢ OPIEKUNKA DZIECIĘCA,
➢ TECHNIK MASAŻYSTA,
➢ TECHNIK STERYLIZACJI MEDYCZNEJ,
➢ TERAPEUTA ZAJĘCIOWY.

Aby nauczyć się jednego z tych zawodów, wystarczy zapisać się do szkoły medycznej.

A oto trzy powody, dla których warto:

 1. Ciągle wzrasta zapotrzebowanie na absolwentów szkół medycznych. Nadal na rynku jest ich za mało, a potrzeby rosną i będą rosnąć.
 2. Zawody te dają szerokie możliwości. Można zdecydować się na pracę w publicznej placówce służby zdrowia lub zatrudnić się w medycznym sektorze prywatnym. A może założyć działalność i świadczyć usługi? Taka możliwość jest i wiele osób ją wykorzystuje, żeby rozwijać się w branży.
 3. Zawody nauczane w szkołach medycznych wymagają różnorodnych umiejętności i predyspozycji. W niektórych z tych profesji praca koncentruje się na opiece nad osobami jej wymagającymi (opiekun medyczny, opiekunka dziecięca). Inne umożliwiają pracę z pacjentem w gabinecie (asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, technik masażysta). Kto zaś woli mniej angażować się w kontakty z pacjentem, ten odnajdzie się jako technik sterylizacji medycznej. Z kolei w zawodzie terapeuty zajęciowego znakomicie będą czuły się osoby budujące pozytywne relacje z podopiecznymi, gdzie liczy się pomysłowość i wyobraźnia.

Branża potrzebuje personelu w do rozmaitych zadań. REJESTRATORKA MEDYCZNA to jeden z zawodów, w których szczególnie widać potrzebę konkretnych cech osobowości. Praca w rejestracji w placówce medycznej łączy obsługę klienta/ pacjenta z umiejętnościami organizacyjnymi i administracyjną smykałką. Chodzi o to, żeby obsłużyć osoby zapisujące się do lekarza, na zabieg lub badania, zapewnić przepływ informacji, kompletować dokumentację medyczną oraz pracować w bazie danych. To tak w skrócie. Pracy rejestratorki medycznej można nauczyć się podczas rocznego kursu.

W dobrym zawodzie nie ma nudy. Stwarza on warunki rozwoju i pozwala odkrywać nowe możliwości. Na tę potrzebę odpowiadają kursy online. Oferta skierowana jest zarówno do już zatrudnionych, którzy chcą wzbogacić swe umiejętności i poszerzyć wiedzę, jak i do osób, które traktują kurs jako początek funkcjonowania w zawodzie. Jedni i drudzy mogą wybierać spośród bogatej oferty kursów online dostosowanej do potrzeb rynku.

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się nim na swoim wallu!

Facebook

TikTok

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare

Zaloguj się

Zarejestruj się

i uzyskaj dostęp do darmowych kursów video i arkuszy maturalnych!

To pole jest wymagane.

Wyrażam dobrowolną zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną materiałów marketingowo-informacyjnych od Centrum Nauki I Biznesu Żak z siedzibą w Łodzi Sp. z o.o. (93-105), ul. Milionowa 21, KRS: 0000254643, na wskazany w formularzu:

To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.