Poznaj nas bliżej

Portal maturzysta.edu.pl. został stworzony dzięki współpracy topowych nauczycieli, edukatorów i trenerów oraz doradców zawodowych. Dzięki takiemu połączeniu udało nam się stworzyć platformę, na której masz mnóstwo darmowego materiału edukacyjnego.

Nasze wartości

Wierzymy, że przyszłość należy do młodych, dlatego wspieramy ich w wejściu na rynek pracy, pomagając przygotować się do trudnego egzaminu, jakim jest matura. Żak jako firma edukacyjna od lat wspiera w pozyskiwaniu nowych kwalifikacji i praktycznej wiedzy. Teraz chcemy Ci pomóc w mądrym przygotowaniu się do matury. Egzamin maturalny to coś o czym słyszysz od lat. I pewnie niektórzy straszą Cię tym jaki to on nie jest trudny. Chcemy, żeby z nami egzamin maturalny stał się trochę mniej straszny. Trochę odczarować tę maturę. I doprowadzić Cię do szczęśliwego finału. Taki jest nasz cel!

Wiedza

Wiedza to baza. Fundament, na którym możesz budować maturalny sukces. Dlaczego matura z maturzysta.edu.pl stanie się łatwiejsza? Bo na naszym portalu dzielimy się wiedzą za darmo. Wideo od nauczycieli, podcasty wpisy blogowe… Mnóstwo informacji w dobrej cenie.

Współpraca

Pamiętaj, że w przygotowaniach do matury nie jesteś sam/sama! Masz znajomych, koleżanki i kolegów z klasy, swoich bliskich. Pamiętaj też, że największym wsparciem w przygotowaniach jesteś TY! Wystarczy, że to sobie uświadomisz, porządnie sobie wszystko zaplanujesz i zrealizujesz założenia. Tylko tyle i aż tyle. A my Ci w tym pomożemy.

Spokój

Tylko spokój może nas uratować. I taka jest prawda. Stres sprawia, że gorzej nam się uczy, szybciej zapominamy i ogólnie masakra jakaś się dzieje z naszymi mózgami. Dlatego chcemy, żeby przygotowania do matury odbywały się w duchu braku zbędnego napięcia.

Chcemy raczej wspierać w dążeniu do celu, którym jest jak najlepsze przygotowanie do matury 2024.

Poznaj bliżej naszych ekspertów

 • Matura To Bzdura

  Piotr Dybski i Adam Drzewicki z "Matura To Bzdura" są ekspertami od eksponowania luk w wiedzy przypadkowych przechodniów. Jednak, żeby się zorientować, że ktoś czegoś nie wie, trzeba to wiedzieć. Oni mają wiedzę oraz 3 sposoby na zdanie egzaminu z każdego przedmiotu.
 • Mieciu Mietczynski

  A właściwie Bartłomiej Szcześniak, popularyzator wiedzy o rozmaitym stopniu przydatności oraz doskonały „streszczacz” lektur. Dla nas przygotował zestawienie najciekawszych adaptacji filmowych, które trzeba obejrzeć przed maturą z polaka, gdy Papkin coraz mocniej zawodzi, że czasu już mało.
 • Łukasz Szeliga

  Tutor i edukator, a także spec. ds. komunikacji, który pomaga młodym ludziom uwierzyć siebie, a organizacjom tworzyć lepsze miejsca do pracy. Autor kursów i publikacji. Od 2020 roku prowadzi w Krakowie przestrzeń rozwojowo-edukacyjną w duchu podejścia spersonalizowanego wg autorskiej koncepcji.
 • Barbara Dubiecka-Kruk

 • Krzysiek Chojecki

  Nauczyciel matematyki, Youtuber, pomysłodawca i współtwórca matematycznego projektu edukacyjnego. To nasz ekspert od powtórki do egzaminu maturalnego z matematyki.
 • Michał Dulewicz

 • Katarzyna Włodkowska

 • Anna Konarzewska

 • Agnieszka Prass

  Nauczycielka języka polskiego i plastyki oraz trenerka edukacyjna. Uwielbia nowe technologie AR, VR i AI w edukacji oraz projektowanie online w serwisie Canva. Autorka Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Canva na lekcji”.
 • Billie Sparrow

  Weronika Szymańska-Gątarek jest tłumaczką języka migowego, influencerką oraz ostatnią deską ratunku dla tych, którzy obawiają się egzaminów ustnych. Opowie Ci jak się zaprezentować i jak oczarować egzaminatorów.

Dla Ciebie stworzyliśmy dziesiątki materiałów

Zarejestruj się i otrzymaj darmowe materiały do matury

Partner portalu maturzysta

Żak to firma z 25-letnim doświadczeniem na rynku edukacyjnym. Słyniemy z prowadzenia szkół policealnych – alternatywy dla studiów, po której możesz uzyskać tytuł zawodowy i kwalifikacje do pracy. Uczymy szybko i praktycznie. A z pełną ofertą naszych szkół możesz zapoznać się na naszej stronie. Może znajdziesz coś ciekawego dla siebie? 

szkoły policealne/medyczne
Alternatywa dla 5 lat studiów - zostań zawodowcem nawet w rok!
kursy roczne
Kursy, które sprawią, że zyskasz dodatkowe umiejętności
kursy krótkie
Uczymy szybko i skutecznie. Online i stacjonarnie.
Blog maturalny

Z naszego bloga dowiesz się, co zrobić, by przejść przez przygotowania do matury bez większych stresów. Tak żeby podejść do egzaminu i powiedzieć sobie szczerze: Zrobiłem/zrobiłam to co było konieczne żeby się dobrze przygotować do matury. Podpowiemy Ci jak osiągnąć ten stan. Dowiesz się także, jakie są wymagania na maturze 2024 i co powinno się ogarnąć na etapie przygotowań do egzaminów. Pamiętaj im wcześniej zaczniesz się uczyć tym lepiej. Zacznij może od czytania książek. Pierwszą lekturą obowiązkową powinny być poniższe wpisy.

Wyniki Matur 2024

Wyniki egzaminów maturalnych 2024 – oficjalne dane

Rozmowa kwalifikacyjna może stresować. Wiążą się z nią zasady, które warto znać. Dobre wrażenie, odpowiedni strój, właściwe zachowanie… Skąd wiedzieć, czego oczekują rekruterzy i pracodawcy od absolwentów i absolwentek, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy?

Pierwsza rozmowa o pracę — jak się przygotować i zaprezentować?

Rozmowa kwalifikacyjna może stresować. Wiążą się z nią zasady, które warto znać. Dobre wrażenie, odpowiedni strój, właściwe zachowanie… Skąd wiedzieć, czego oczekują rekruterzy i pracodawcy od absolwentów i absolwentek, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy?
Odwołanie od wyniku matury 2024 - krok po kroku

Odwołanie od wyniku matury 2024 – krok po kroku

Nie zgadzasz się w wynikami matury? Masz wątpliwości, czy odpowiednio policzono punkty? Odnosisz wrażenie, że Twoje wyniki powinny być lepsze? Jest na to rozwiązanie! Od wyników matury można się odwołać. Umożliwia to specjalna procedura przewidziana w kilku krokach, z którymi warto się zapoznać.