Nauka za darmo – jakie są opcje?

Woman putting money in piggy bank
Co po maturze? Matura 2023

Nauka za darmo – jakie są opcje?

Czym się teraz zająć w życiu? Szukasz darmowego sposobu na zdobycie wiedzy? I to najlepiej zaocznie, bo chcesz pracować i zdobywać kaskę? W takim razie czas na opowieść na temat kierunków bezpłatnych. I nie chodzi tu wcale o studia! Zdziwiony? Oprócz nauki na uczelniach wyższych możesz też wybrać bezpłatną edukację w szkołach policealnych lub szkołach medycznych. Jakie są plusy? Co możesz zyskać? Czytaj dalej!

Darmowe kierunki szkoły policealnej

Szkoła policealna to szansa na praktyczny zawód w szybkim czasie. Wystarczy jeden rok lub dwa na zdobycie kwalifikacji. Dodajmy,  że są to zajęcia prowadzone w weekendy – czyli praca w tygodniu jest jak najbardziej możliwa. 

Jakie kierunki polecamy? 

Na szczególną uwagę zasługuje opiekun medyczny. Kierunek ten to przepustka do branży medycznej, która jak zapewne dobrze wiesz, cierpi na ustawiczny brak personelu. Opiekun medyczny to nie tylko specjalista od opiekowania się/pomagania pacjentowi w dochodzeniu do zdrowia. Od roku kształcenie na tym kierunku ustawodawca uzupełnił o dodatkowe kwalifikacje m.in. pobieranie krwi i podawanie leków typu insulina/heparyna. Dzięki temu po szkole będzie Ci łatwiej dostać pracę. 

Inny popularny kierunek medyczny to Technik masażysta. 2 lata nauki wystarczą, żebyś opanował w praktyce rozmaite techniki masażu i przygotował się do pracy w zawodzie. Anatomia człowieka, metody fizjoterapii, sposób przeprowadzania zabiegu, komunikacja z pacjentem. Tego wszystkiego i wiele więcej nauczysz się na kierunku medycznym. Ponadto przez siedzący tryb życia, brak ruchu i inne choroby cywilizacyjne na brak pacjentów nie będziesz raczej narzekać.

Trzecia i zarazem ostatnia propozycja to florysta – kierunek artystyczny dla osób, które chciałyby zawodowo zajmować się kwiatami. I nie mówimy tu wyłącznie o pracy w kwiaciarni. Bycie florystą daje bogate możliwości. Praca przy dekorowaniu wnętrz, tworzenie biżuterii floralnej, bukietów ślubnych – to tylko cząstka możliwości, jakie oferuje praca z roślinami.

Szkoła policealna – jaką wybrać? 

Najlepiej tę, która oferuje najlepsze warunki edukacyjne i jest blisko Ciebie!. Sprawdź, czy w Twojej okolicy nie ma przypadkiem oddziału Żaka. To największa sieć szkół policealnych w Polsce, w której stawia się głównie na praktykę. Nie wierzysz? Przekonaj się sam i sprawdź ofertę kierunków w ramach szkół policealnych i szkół medycznych. Przepraszamy… DARMOWYCH kierunków. Bo zdecydowana większość kierunków kosztuje zawrotne 0 zł. Niezły deal. Prawda? 

Sprawdź koniecznie na https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoły-policealne lub https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoły-medyczne 

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się nim na swoim wallu!

Facebook
Twitter
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare

Zaloguj się

Zarejestruj się

i uzyskaj dostęp do darmowych kursów video i arkuszy maturalnych!

To pole jest wymagane.

Wyrażam dobrowolną zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną materiałów marketingowo-informacyjnych od Centrum Nauki I Biznesu Żak z siedzibą w Łodzi Sp. z o.o. (93-105), ul. Milionowa 21, KRS: 0000254643, na wskazany w formularzu:

To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.