Żak Team
Co po maturze?
3 min

Nauka za darmo – jakie są opcje?

Treść wpisu

  Czym się teraz zająć w życiu? Szukasz darmowego sposobu na zdobycie wiedzy? I to najlepiej zaocznie, bo chcesz pracować i zdobywać kaskę? W takim razie czas na opowieść na temat kierunków bezpłatnych. I nie chodzi tu wcale o studia! Zdziwiony? Oprócz nauki na uczelniach wyższych możesz też wybrać bezpłatną edukację w szkołach policealnych lub szkołach medycznych. Jakie są plusy? Co możesz zyskać? Czytaj dalej!

  Darmowe kierunki szkoły policealnej

  Szkoła policealna to szansa na praktyczny zawód w szybkim czasie. Wystarczy jeden rok lub dwa na zdobycie kwalifikacji. Dodajmy,  że są to zajęcia prowadzone w weekendy – czyli praca w tygodniu jest jak najbardziej możliwa. 

  Jakie kierunki polecamy? 

  Na szczególną uwagę zasługuje opiekun medyczny. Kierunek ten to przepustka do branży medycznej, która jak zapewne dobrze wiesz, cierpi na ustawiczny brak personelu. Opiekun medyczny to nie tylko specjalista od opiekowania się/pomagania pacjentowi w dochodzeniu do zdrowia. Od roku kształcenie na tym kierunku ustawodawca uzupełnił o dodatkowe kwalifikacje m.in. pobieranie krwi i podawanie leków typu insulina/heparyna. Dzięki temu po szkole będzie Ci łatwiej dostać pracę. 

  Inny popularny kierunek medyczny to Technik masażysta. 2 lata nauki wystarczą, żebyś opanował w praktyce rozmaite techniki masażu i przygotował się do pracy w zawodzie. Anatomia człowieka, metody fizjoterapii, sposób przeprowadzania zabiegu, komunikacja z pacjentem. Tego wszystkiego i wiele więcej nauczysz się na kierunku medycznym. Ponadto przez siedzący tryb życia, brak ruchu i inne choroby cywilizacyjne na brak pacjentów nie będziesz raczej narzekać.

  Trzecia i zarazem ostatnia propozycja to florysta – kierunek artystyczny dla osób, które chciałyby zawodowo zajmować się kwiatami. I nie mówimy tu wyłącznie o pracy w kwiaciarni. Bycie florystą daje bogate możliwości. Praca przy dekorowaniu wnętrz, tworzenie biżuterii floralnej, bukietów ślubnych – to tylko cząstka możliwości, jakie oferuje praca z roślinami.

  Szkoła policealna – jaką wybrać? 

  Najlepiej tę, która oferuje najlepsze warunki edukacyjne i jest blisko Ciebie!. Sprawdź, czy w Twojej okolicy nie ma przypadkiem oddziału Żaka. To największa sieć szkół policealnych w Polsce, w której stawia się głównie na praktykę. Nie wierzysz? Przekonaj się sam i sprawdź ofertę kierunków w ramach szkół policealnych i szkół medycznych. Przepraszamy… DARMOWYCH kierunków. Bo zdecydowana większość kierunków kosztuje zawrotne 0 zł. Niezły deal. Prawda? 

  Sprawdź koniecznie na https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoły-policealne lub https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoły-medyczne 

  Podziel się Wiedzą z Przyjaciółmi!

  Co wziąć ze sobą na maturę 2024? Maturalny niezbędnik

  Matura 2024 coraz bliżej. Przygotowania trwają w najlepsze. Tegoroczni maturzyści i tegoroczne maturzystki na rzęsach stają, żeby ogarnąć naukę i jak najlepiej przyswoić materiał, a przy tym zachować balans lub przynajmniej coś na jego kształt.

  Jak się przygotować do matury ustnej 2024?

  Matura ustna to inna bajka, niż egzaminy pisemne. Warto wiedzieć, jak do niej podejść, żeby dobrze poszło. Jak się przygotować do egzaminów ustnych? Co zrobić, żeby dobrze się zaprezentować przed komisją i zabłysnąć wiedzą? Jak poradzić sobie z emocjami, gdy staje się oko w oko z komisją? Czy można opanować stres? Matura ustna 2024 — […]

  Kalendarz matur 2024, czyli kto, co i kiedy zdaje?

  Terminy egzaminów maturalnych ustala Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE). Jaki jest plan matur 2024? Kto, co i kiedy zdaje? Odpowiedzi poniżej. Dla jednych do wiadomości, a innym dla przypomnienia.