Formalności

Matura 2022 – data, terminy. Kiedy odbędą się egzaminy maturalne?

Jak co roku, egzaminy maturalne będą odbywać się w maju. CKE wyznaczyła terminy matury w 2022 roku, a My – specjalnie dla Was, przyszłorocznych maturzystów – podajemy ich rozpiskę poniżej.

Część pisemna egzaminu maturalnego

9:00 informatyka – poziom rozszerzony

Część ustna egzaminu maturalnego

od 18 do 20 maja

Godziny egzaminów ustnych na maturze w 2022 roku będą przeprowadzane w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych.

– język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne, język łemkowski, język kaszubski,

WAŻNE: Ze względu na ogólnie panującą sytuację związaną z COVID-19. W 2022 roku do części ustnej egzaminów maturalnych mogą przystąpić wyłącznie osoby, którym wynik z tej części egzaminu jest potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły wyższej za granicą.

Ogłoszenie wyników

Ogłoszenie wyników egzaminów maturalnych, wraz z wydaniem świadectw maturalnych i indeksów, odbędzie się 5 lipca 2022 roku.

Dla osób, które z określonych powodów nie są w stanie uczestniczyć w egzaminach maturalnych w terminie głównym i uzyskały zgodę dyrektora OKE na przystąpienie do nich w terminie dodatkowym, wyznaczono odrębne terminy w czerwcu.

Maturzysta może również podejść do egzaminów poprawkowych w sierpniu (i poprawiać tylko jeden przedmiot obowiązkowy), jeżeli spełnione będą pewne warunki:

1) zdający podejdzie do wszystkich matur obowiązkowych,

2) egzamin, który zdający chce poprawić, nie został unieważniony.