Czego się nauczysz?

Dlaczego są chłopi, a nie ma bab?

Dowiesz się wszystkiego tego, co potrzebujesz (i nie potrzebujesz) wiedzieć o „Chłopach”. Będzie też o kobietach, porach roku, kontakcie z naturą i różnych innych fascynujących tematach. Podobno pojawi się także taczka z gnojem…

Komu obiecano ziemię?

Nauczysz się, że chodziło o fabryki a nie o ziemię i poznasz najważniejsze elementy fabuły „Ziemi obiecanej”. Nauczyciel zachęci Cię do przeczytania powieści, ale będzie też zadowolony, jeśli wybierzesz film (bo jest świetny!).

Jak pisać o lalkach?

Poznasz skomplikowaną historię miłosną oraz najważniejsze postaci i motywy. Przede wszystkim jednak odkryjesz, że „Lalka” to dzieło, o którym można mówić i pisać w odpowiedzi na wiele tematów maturalnych.

Zobacz drugą część kursu

5 adaptacji filmowych, które musisz zobaczyć przed maturą z polskiego cz. 2
Oglądaj!

Poznaj eksperta!

Mieciu Mietczyński

A właściwie Bartłomiej Szcześniak, popularyzator wiedzy o rozmaitym stopniu przydatności oraz doskonały „streszczacz” lektur. Dla nas przygotował zestawienie najciekawszych adaptacji filmowych, które trzeba obejrzeć przed maturą z polaka, gdy Papkin coraz mocniej zawodzi, że czasu już mało.

Zobacz kursy!

Jeśli w twoich ulubionych snach o superbohaterach pojawia się nagle… Maciej Boryna, to wiedz, że przesadzasz z nauką. Co prawda, widzielibyśmy go w Umbrella Academy, ale to nie to uniwersum! Uporządkuj myśli i notatki, bo mamy dla Ciebie tłustą porcję wiedzy od 4 fenomenalnych ekspertów. Ich kursy są najlepszymi dowodami na to, że można jednocześnie się bawić i uczyć!

Czy da się zrobić coś więcej?

Oczywiście, że tak!

Jeśli wciąż nie czujesz się pewnie - mamy dla Ciebie arkusze pytań z ostatnich lat matur. Pobierz - i sprawdź, czy nic nie stanie na Twojej drodze!

Pobierz arkusze

Zarejestruj się i uzyskaj dostęp do darmowych kursów video i arkuszy maturalnych!

Chcesz się z nami skontaktować?
Żaden problem, wyślij wiadomość, korzystając z poniższego formularza!