Formalności

Matura 2022 – data, terminy. Kiedy odbędą się egzaminy maturalne?

Jak co roku, egzaminy maturalne będą odbywać się w maju. CKE wyznaczyła terminy matury w 2022 roku, a My – specjalnie dla Was, przyszłorocznych maturzystów – podajemy ich rozpiskę poniżej.

Część pisemna egzaminu maturalnego

9:00 informatyka – poziom rozszerzony

Część ustna egzaminu maturalnego

od 18 do 20 maja

Godziny egzaminów ustnych na maturze w 2022 roku będą przeprowadzane w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych.

– język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne, język łemkowski, język kaszubski,

WAŻNE: Ze względu na ogólnie panującą sytuację związaną z COVID-19. W 2022 roku do części ustnej egzaminów maturalnych mogą przystąpić wyłącznie osoby, którym wynik z tej części egzaminu jest potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły wyższej za granicą.

Ogłoszenie wyników

Ogłoszenie wyników egzaminów maturalnych, wraz z wydaniem świadectw maturalnych i indeksów, odbędzie się 5 lipca 2022 roku.

Dla osób, które z określonych powodów nie są w stanie uczestniczyć w egzaminach maturalnych w terminie głównym i uzyskały zgodę dyrektora OKE na przystąpienie do nich w terminie dodatkowym, wyznaczono odrębne terminy w czerwcu.

Maturzysta może również podejść do egzaminów poprawkowych w sierpniu (i poprawiać tylko jeden przedmiot obowiązkowy), jeżeli spełnione będą pewne warunki:

1) zdający podejdzie do wszystkich matur obowiązkowych,

2) egzamin, który zdający chce poprawić, nie został unieważniony.

Jak się przygotować do matury ustnej 2024?

Matura ustna to inna bajka, niż egzaminy pisemne. Warto wiedzieć, jak do niej podejść, żeby dobrze poszło. Jak się przygotować do egzaminów ustnych? Co zrobić, żeby dobrze się zaprezentować przed komisją i zabłysnąć wiedzą? Jak poradzić sobie z emocjami, gdy staje się oko w oko z komisją? Czy można opanować stres? Matura ustna 2024 — […]

Kalendarz matur 2024, czyli kto, co i kiedy zdaje?

Terminy egzaminów maturalnych ustala Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE). Jaki jest plan matur 2024? Kto, co i kiedy zdaje? Odpowiedzi poniżej. Dla jednych do wiadomości, a innym dla przypomnienia.